Skuteczność działania i najwyższe standardy gwarantują, że współpracując z nami będziecie Państwo w pełni usatysfakcjonowani.

Posiadasz mieszkanie które stoi puste a Ty płacisz tylko czynsz do administracji ?  Nie mnóż kosztów ! Czas podjąć decyzję o wynajmie. Największą zaletą tej decyzji jest oczywiście uzyskanie dodatkowego dochodu ale dodatkowym plusem jest również to, że ktoś będzie sprawował piecze nad lokalem, odstraszał włamywaczy i był na miejscu w razie ew. awarii np. pęknięcie rury.

Na znalezienie Klienta są dwa sposoby: albo zlecisz wszystko profesjonalnej firmie obrotu nieruchomościami albo będziesz szukał na własną rękę co wiąże się z poświęceniem dużej ilości czasu na prezentowanie Nieruchomości,  liczne negocjacje, sporządzenie umowy oraz ponoszeniem ciągłych kosztów np. na częste ogłoszenia prasowe.

Jak już znajdzie się klient najważniejsze to spisać z nim umowę najmu gdzie określa się przedmiot najmu, cenę terminy i wiele innych punktów zabezpieczających Właściciela przed ew. problemami.

Czynsz najmu zalecamy pobierać „z góry” tj do 5-go (max 10-go) dnia każdego miesiąca kalendarzowego za trwający miesiąc a w przypadku opóźnień w płatnościach proponujemy nie czekać tylko reagować natychmiast.

Proponujemy również bezwzględnie pobierać od klientów kaucję min w wysokości jednomiesięcznego czynszu tytułem zabezpieczenia np. za nieuregulowane ostatnie rachunki za prąd, gaz czy wodę.

W przypadku mieszkań całkowicie umeblowanych i wyposażonych zwłaszcza w nowe meble, sprzęt AGD, TV, kino domowe dobrze jest spisać protokół przekazania lokalu uwzględniający stan techniczny lokalu, wyposażenie i stan liczników.

Rafał  Zimecki – Megaron


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: