Skuteczność działania i najwyższe standardy gwarantują, że współpracując z nami będziecie Państwo w pełni usatysfakcjonowani.

Obecnie większość nieruchomości jest zakupiona na kredyt i w ten sposób powstaje zadłużenie wobec banku. Takie obciążenia nie są przeszkodą w zakupie mieszkania czy domu, oczywiście pod warunkiem, że zadłużenie nie przewyższa wartości nieruchomości. Aby sprzedać nieruchomość z kredytem hipotecznym sprzedający musi się postarać o zgodę na  banku, który kredytował zakup. Bank wierzyciel wystawi zaświadczenie o aktualnym stanie zadłużenia i wyrazi w nim zgodę na sprzedaż pod warunkiem spłaty kredytu oraz poda numer konta na które mają wpłynąć należności.

Zapis o spłacie kredytu musi się również znaleźć w akcie notarialnym. Cena sprzedaży zostanie podzielona na dwie części: pierwsza część musi wpłynąć na konto banku wierzyciela i w całości zaspokoić  roszczenia banku, a nadwyżka uzyskana ze sprzedaży zostanie przekazana na konto sprzedającego. Prawda, że proste? Ale bywają zadłużenia znacznie bardziej skomplikowane i wtedy trzeba się natrudzić więcej, aby móc sprzedać i kupić bezpiecznie taką nieruchomość.

Ewa – Megaron

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: