Skuteczność działania i najwyższe standardy gwarantują, że współpracując z nami będziecie Państwo w pełni usatysfakcjonowani.

Zakup i sprzedaż nieruchomości z samym kredytem bankowym jest prosta i nieskomplikowana, ale bywają nieruchomości bardzo zadłużone i lista wierzycieli jest  długa. Często wśród wierzycieli oprócz banku znajduje się urząd skarbowy, ZUS, osoby fizyczne, itp. Windykacje długów prowadzą komornicy skarbowi i sądowi. Co zrobić, jeżeli nieruchomość bardzo nam się podoba, cena jest kusząca i marzymy o jej zakupie, ale boimy się zmierzyć z tak trudnym zakupem? Najprościej zwrócić się z tym do dobrego pośrednika, który ma doświadczenie w takich sprzedażach i zadba, że kupimy  nieruchomość bezpiecznie. W takich przypadkach należy być szczególnie czujnym, ponieważ wpisy w księdze wieczystej mogą pojawiać się w każdej chwili. Jeżeli chcemy sami brnąć w zakup, to przede wszystkim należy zacząć od sprawdzenia księgi wieczystej. Wgląd w księgę jest jawny i możemy sprawdzić ile jest wpisów  w dziale czwartym(hipoteki), czy nie ma ograniczeń w rozporządzaniu (dział trzeci).

Nie zawsze wpisy są równoznaczne z zadłużeniem. Może być tak, że zadłużeń jest więcej niż jest wpisane, lub mniej ponieważ należności zostały uregulowane, ale nie wykreślono ich z księgi wieczystej. W każdym przypadku należy mieć zgodę wierzycieli na sprzedaż nieruchomości. Jeżeli są wpisy komornicze, również musimy mieć od komorników zgodę na zbycie. Wszystkie promesy muszą być udzielone na piśmie. Warto również sprawdzić czy na takiej nieruchomości nie ciążą zadłużenia z tytułu niezapłaconych podatków od nieruchomości, czynszów w spółdzielni czy nieuregulowanych rachunków za media. W związku z ochroną danych osobowych kupujący nie uzyska sam takich informacji, ale ma prawo żądać ich od sprzedającego. Przy takich transakcjach nieodzowna jest dobra współpraca wielu osób.

Ewa – Megaron

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: