Skuteczność działania i najwyższe standardy gwarantują, że współpracując z nami będziecie Państwo w pełni usatysfakcjonowani.

Na rynku  coraz częściej pojawiają się w sprzedaży bardzo atrakcyjne cenowo nieruchomości, które właściciele usiłują szybko sprzedać, ponieważ są już zajęte przez komornika i w najbliższym czasie mogą zostać zlicytowane. Wiele osób chciałoby skorzystać z możliwości  okazyjnego zakupu, ale boją się, że komornik może po zakupie nie umorzyć prowadzonego postępowania egzekucyjnego – to oczywiście dotyczy nabywców, którzy zostali poinformowani o takiej sytuacji przez sprzedających, lub sami sprawdzili stan prawny nieruchomości.

Czy egzekucja to powód żeby rezygnować z zakupu ?  Myślę, że nie i jeśli sami nie posiadamy wystarczającej wiedzy, która pozwoli nam bezpiecznie zakupić taką nieruchomość, to warto zwrócić się do doświadczonego pośrednika, który pomoże nam zdobyć  promesy na sprzedaż we własnym zakresie od wszystkich wierzycieli oraz od komornika, a także dopilnuje spłaty wszystkich zobowiązań dłużnika dotyczących przedmiotowej nieruchomości.

Jeśli chcemy sami zmierzyć się z zakupem, to należy zacząć od sprawdzenia księgi wieczystej. W dziale trzecim KW wpisywane są ograniczenia w rozporządzaniu i wzmianki o prowadzonej egzekucji komorniczej.  Zanim  sporządzimy umowę przedwstępną i damy zadatek, poprośmy sprzedającego o przedstawienie nam zgody komornika na sprzedaż we własnym zakresie i kwotę zadłużenia wobec wierzycieli. Czasem może okazać się, że wysokość wszystkich ujawnionych zadłużeń może przekraczać wartość nieruchomości. Co wtedy?

Wtedy zbywca nieruchomości powinien zadbać o ugodę z wierzycielami. Nie zaniedbajmy również sprawdzenia czy nie ma zadłużeń wobec dostawców mediów, z tytułu niezapłaconego podatku od nieruchomości, itp.

Proszę pamiętać, że umorzenie prowadzonego postępowania egzekucyjnego następuje  tylko po spłacie całości zadłużenia wraz z kosztami komorniczymi. Po rozdysponowaniu środków wobec poszczególnych wierzycieli komornik wyda stosowne umorzenie postępowania, na podstawie którego sąd wykreśli ostrzeżenie, a wierzyciele wydadzą zgodę na wykreślenie hipotek z działu czwartego księgi wieczystej.

Powodzenia

Ewa – Megaron

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Chmurka tagów

%d blogerów lubi to: